Petr Ebls Dudášik

Martin Mufo Reichl - Roman Putík - Jakub Mety Matějka

Robin Hood Ambrož - Kamil Hladký - Jarda Gumák Černý - Ondra Humr

Ivan Pučoun Kostík - Tibor Týba Kosár

V sobotu 2.10. 2010 v 16:30 hodin nastoupilo Lánské béčko k utkání 7. kola III. třídy na hřišti Sokola Janov. Domácí byli průběžně druzí, hosté pátí v tabulce. Doufal jsem, že bychom si to pořadí mohli prohodit, ale nedopadlo to tak. Z toho, co si z utkání ještě pamatuji, vznikl tento report.

Utkání se hrálo za deště. Hřiště v Janově je malé, hodně křivé a díky dešti bylo i blátivé s loužemi se stojící vodou. Tento fakt se podepsal na utkání v tom, že se nehrálo kombinačně, ale spíše vzduchem.

Lánským se nepovedl vstup do utkání. Přestože v poli byla hra vyrovnaná, brzy prohrávali 2:0 po dvou rohových kopech. První gól padl poté, co míč propadl před bránu a domácím se podařilo dorazit míč do branky. Před druhým gólem se nepodařilo ubránit dobře hlavičkujícího útočníka Janova, který hlavou trefil přesně o břevno do branky. Lány se snažili prosadit kombinací, ale na těžkém terénu se do vyložené šance nedostali. V prvním poločase dostali lánští ještě třetí gól. Padl opět po standardní situaci. Domácí zahrávali trestný kop z levé strany, lánští odvrátili jen před velké vápno, kde se domácímu hráči nepovedla střela takovým způsobem, že oblouček přelétl obranu hostí na nohu středního útočníka, který podél brankáře zvýšil na 3:0. Lány ještě před koncem poločasu zahrozily nebezpečnými střelami Robina Ambrože a Jardy Černého, ale ke snížení to nevedlo.

Druhý poločas byl ve znamení snahy lánských o snížení. Do několika šancí se Lány dostaly, ale neproměnily. Na hrot se posunul i stoper Ebls. A byl to právě on, který využil přihrávku, po které mířil osamocený z pravé strany na golmana domácích a prostřelil ho mezi nohama. Gól přišel až někdy v 80. minutě a další se hostům vstřelit nepodařilo.

Rozhodčí ukončil zápas přesně v 90. minutě, bez nastavení, přestože došlo ke čtyřem střídáním. Tento fakt natolik rozčílil Ivana Kostíka, že po urážkách rozhodčího dostal žlutou i červenou kartu a tak v několika dalších zápasech bude chybět. Naopak 6-ti zápasový trest končí Jirkovi Černému.

Potvrdilo se, že body z Janova se poslední léta nevozí. Já tam snad nikdy před tím nebyl, ale pochopil jsem, proč je tato pevnost tak nedobytná. A to i přesto, že rozhodčí pískal korektně, krom toho, že nám mohl nějakou minutku nastavit.

Příští zápas hraje lánské béčko doma, v neděli 10.10. v 16:00 hod. hostí Olympii Rakovník.

Zavzpomínal: Kamil Hladký