Jdi na obsah Jdi na menu
 


FOTBALOVÝ PODZIM A ZIMA NA LÁNECH

31. 3. 2010

FOTBALOVÝ PODZIM A ZIMA NA LÁNECH

 

Áčko dospělých se po letním sestupu z 1. B třídy oklepalo a v letos velmi nabitém okresním přeboru drží solidní 3. místo se ziskem 31 bodů a skóre 31:15. Po postupu fanoušky opěvovaný a po sestupu zatracovaný tým si ponechal svoji soudržnost, přístup k tréninkům i k náročným soustředěním, a i když body nesbíral s předloňskou lehkostí a dvojcifernými výsledky, stále dokazuje svou příslušnost k okresní špičce. Stabilizovaný, ovšem velmi úzký kádr ztratil zbytečně body v utkání v Roztokách a v nastaveném čase nešťastně v Rakovníku, v přímém souboji o prvenství bez šesti hráčů základu pak zaslouženě i v Branově, na který aktuálně ztrácí 5 bodů. Naopak cenné výhry vydřel zejména na hřištích v Pavlíkově a ve Mšeci. Nejvíce bodů (góly + asistence) nasbíral Marek Vácha – 13, Libor Švolba – 12, Milan Dvořák – 11, nejlepšími střelci byli David Dudášik a Marek Vácha s pěti góly, nejpoctivěji trénujícími hráči Milan Rajgl (76%), Ivo Rybář (71%) a Milan Dvořák (68%). Nejlepšími hráči podzimu byli trenérem vyhodnoceni David Dudášik a David Čapek.

 Zimní příprava na jarní část začala 13. 1. 2010 v tradičním rytmu středa-pátek-neděle, pokračovala kondičně-herním soustředěním na Lánech na konci února s účastí 17-ti hráčů a vrcholila víkendovým herním soustředěním v Žihli a Tisu v půli března (14 hráčů). Tým byl už během podzimu doplněn o brankáře Zdeňka Bakalu, který nahradil dlouhodobě zraněného Haužvice, aktuálně též o dalšího brankáře Jana Zíku ze Mšece (na hostování do 30. 6.). Po zranění se slibně zapojil do přípravy Matěj Humr, s áčkem trénují i dorostenci Lukáš Loskot, Lukáš Piontek a Jan Sedláček, z pražského hostování se vrací nadějný technik Ondra Vejrážka. Cílem mužstva je hrát i nadále pohledný útočný fotbal a udržet kontakt s okresní špičkou.

 


Přátelské utkání, 20.3. 2010, hřiště s umělou trávou v Žihli: 

SK Lány – Zavidov 5 : 0 (1:0)

 

Na rychlém povrchu se odehrával zpočátku neurovnaný, nepřesný a vcelku vyrovnaný souboj, ve kterém se první osmělily Lány –  velkou šanci měl v 14. Ivo Rybář po parádním pasu Blína. Naopak brankář Bakala vyrážel nebezpečnou hlavičku, Zavidov zahrozil i po chybičce D. Čapka, na druhé straně zase pálil nad Pleiner. V 35. vybojoval míč Kubička a hezkou uličku Váchy zakončil důrazně Švolba – 1:0. V 42. Loskot jen těsně nedosáhl na centr Váchy.

V druhé půli šla kvalita hry o poznání nahoru, a to zásluhou obou týmů. Hra se zpřesnila a k vidění byly pěkné akce. V 52. Vácha hlavou minul míč po centru Dudášika, stejný hráč mířil mezi tyče po faulu na Dvořáka. V 60. zachytil Dvořák odražený míč a levačkou zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči – 2:0. Za dvě minuty našel Rajgl dlouhým pasem Váchu a ten byl zblízka nekompromisní – 3.0. Hezký moment předvedl Vejrážka, když pohotově vyslal do nájezdu Švolbu. Bakala si vydatně zachytal mezi 75.-80. min., kdy lánští polevili v obranné fázi a Zavidov třikrát výrazně zahrozil. Na závěr pětiminutovky si smlsnul na chycené penaltě po faulu Pleinera. Po ose Dvořák –Ivo Rybář se v 90. vyhnul ofsidové pasti Vácha a šikovně zakončil – 4:0, tečku zápasu dal Dvořák, když s atakujícím Švolbou vybojoval míč a s přehledem zakončil na 5:0. Nejlepšími hráči zápasu určil trenér brankáře Bakalu a Pleinera.

 

Sestava s volným střídáním: Bakala-Čapek D.,Rajgl,Dudášik, Rybář V.-Rybář I.,Dvořák,Blín,Pleiner- Švolba,Vácha- Kubička,Loskot,Vejrážka

 

                                                                                                          Mgr. Milan Dvořák, trenér