Informace o klubu

20. 2. 2007

Zpráva 20. 2. 2007

Fotbalový klub SK Lány byl založen roku 1928. V současné době má klub 5 družstev - přípravka, starší žáci, dorost, B mužstvo a A mužstvo dospělých. Od starších žáků všechna družstva hrají v okresních soutěžích. Starší žáci na podzim skončili na 2. místě, dorost na prvním místě, B mužstvo skončilo osmé a A mužstvo bylo na pátém místě - dva body za vedoucím týmem. Všechna družstva měla během roku pravidelné tréninky.

Zimní příprava na jarní sezónu byla zahájena 5. ledna 2007 pro obě družstva dospělých v tréninkových cyklech 3x týdně pod vedením trenéra p. Dvořáka. Družstvo dorostu trénovalo nepřetržitě pod vedením pí Marty Matějkové.

V současné době hledá výbor družstvu starších žáků vedoucího a trenéra. Přípravka pod vedením Ivana Salače a Rýgla trénuje, ale mistrovskou soutěž zatím nehraje. V nejbližší době družstva dospělých čeká 2x víkendové soustředění, z toho jednou ve středisku Solenice a podruhé v Lánech.

V minulém roce se nám podařilo zrekonstruovat za pomoci grantu od Středočeského krajského výboru travnatou plochu, což obnášelo prořez trávníku hloubkovým provzdušněním vysokotlakým ježkem, dále posyp 35 tunami křemičitého písku, včetně dosevu trávního semena a hnojiva. Největší finanční zátěží je zalévání trávnaté plochy, kdy náklady na vodu činily 30.000,- Kč. Kromě toho došlo k úpravě okolí hřiště (chodníky a střídačky pro hráče), sítí za brankami a další opravy v kabinách (položení dlažby, nové sprchy, nátěr dveří a oken) a další drobná údržba. Samozřejmostí je, že veškerá tato činnost byla provedena brigádní činností. Dále máme překvapení pro fanoušky v podobě světelné tabule, kterou nám zaplatil náš dlouholetý sponzor. Pro další rozvoj naší činnosti je třeba provést přístavbu kabin a společenské místnosti.

Věříme, že se prohloubí další spolupráce s novým vedením obecního úřadu. Zároveň děkujeme minulému zastupitelstvu za finanční pomoc, kterou našemu oddílu poskytoval. Finanční pomoc od zastupitelstva šla převážně na údržbu sportovního areálu, který je majetkem obce.
Závěrem chceme poděkovat všem, kteří nám poskytují jakoukoliv pomoc a především divákům, kteří naše utkání v hojném počtu navštěvují.

Miroslav Porcal - sekretář SK Lány      (20. 2. 2007)