Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZIMNÍ PŘÍPRAVA FOTBALOVÉHO ÁČKA

5. 4. 2011

ZIMNÍ PŘÍPRAVA FOTBALOVÉHO ÁČKA

Velmi náročnou fyzickou část zimní přípravy začali hráči 9. ledna v tradičním rytmu třikrát týdně. V neděli polykali naběhané kilometry na naučné stezce, ve středu při umělém osvětlení v areálu za sokolovnou se zaměřením na rychlostní vytrvalost, páteční kruhové tréninky v tělocvičně ZŠ pak rozvíjely silovou vytrvalost a sílu. Zpestřením dřiny byla dvojnásobná účast hráčů při cvičení na K 2 a v posilovně v Novém Strašecí, stejně tak dva herní tréninky na výtečné umělé trávě v Rynholci. Vrcholem přípravného období byla jako obvykle dvě víkendová soustředění: 25.-27. 2. na Lánech, 11.-13. 3. v Žihli a Tisu, obě s vynikající hráčskou účastí i poctivým přístupem všech zúčastněných.

Celý březen byl věnován práci hráčů s míčem a řešení herních situací. Tým sehrál také dvě přátelská utkání. Dne 16. 1. přehrál na rynholeckém hřišti Hořesedly výrazně 8:3 ( branky stříleli Blín, Vejrážka, Čapek, Dvořák, Reichl, Rybář I.,Dudášik a Loskot z penalty), generálkou pak byl „ostrý“ zápas s Kamennými Žebrovicemi 18. 3. který tým rovněž zvládl a zvítězil 3:1 (góly Reichla, Kubičky a Švolby), když nesmyslně tvrdě hrajícího soupeře, který celkem třikrát viděl červenou kartu ( zápas po dohodě přesto dohrál s jedenácti hráči) v závěru zcela fyzicky uštval a rozebral, ale spousta dalších šancí zůstala nevyužita.

K prvnímu mistrovskému utkání (27. 3. na domácím hřišti) tak hráči absolvovali celkem 36 tréninkových jednotek. Z kádru byl pro jarní část uvolněn na hostování do zachraňující se Jenče David Dudášik, naopak z hostování v Motorletu se do týmu vrátil nadějný brankář Tibor Beluš.

Trenér Milan Dvořák:

Se zimní přípravou musím být letos velmi spokojen. Je základním  předpokladem pro úspěšné jaro a většina hráčů ji zvládla. Otázkou zůstává, jak se týmu bude dařit herně. Zranění hráči z podzimu jsou zpátky a mužstvo drží pohromadě. Potřebujeme především pevné zdraví, trochu sportovního štěstí a podporu našich fanoušků.